From an Unholy Height

Clann Zú - From an Unholy Height

Na gitari, prvi dio sadrži mnogo teksturalnog sviranja, s pick scrape-ovima, sviranjem iza gornje kobilice, prigušeno trzanje s mnogo reverba i delay efekata. Ne mogu zapamtiti strukturu, tako da većinom improvizujem kad sviram, a melodijske dijelove dodajem po osjećaju.

Od takta 153 ponovo ulaze bubanj i bas, a gitara nastavlja svirati isti dio (B-C-Dm-F). Ako sviram pune akorde, zvuči mi veoma prepuno preko basa koji ponavlja 2 tona (D i C), iako harmonijski nije toliko egzotično (Badd9, Cadd9, Dm7, F6). Tokom analize s odvojenim stemovima, nema promjena u glasanju akorda. Sviranje jednostavnog trozvuka malo ublaži, ali zašto na originalnom snimku ne zvuči prepuno, mutno i zamuljeno?

Završni dio je zid buke. Ne mogu skontati šta tačno gitara svira, pretpostavljam da prati bas, tj. isto kao tokom mirnog dijela (B-C-Dm-F), s tim da na kraju naglasi sa Fsus4.

Mislim da je ovo jedina pjesma od Clann Zú gdje koriste saksofon. Pokušao sam transkribirati, ali sam odustao pred kraj. Nisam dodao u PDF partituru, ali ako neko želi, napišite u komentarima. U svom backing tracku koristim izolovani stem.

Violina je relativno tačna, osim u završnom dijelu, gdje koristi mnogo glisanda. Približno sam pojednostavnio. Kao i za saksofon, ako neko ima preciznu transkripciju, bio bih zahvalan da je postave.

U prvom dijelu također se čuju, veoma tiho, klavijature. Koristio sam izolovani stem, tako da sam donekle siguran da je ispravno. No, opet mi se čini da je u trenucima veoma "zamuljano" i da ne paše uz ostale dijelove. Prvenstveno mislim na bas, koji svira D i C.

PDF od transkripcije je licencovan pod Creative Commons CC BY-NC-SA 4.0 licencom.